22.mart – Svjetski dan voda
obilježili su i učenici gimnazije.

Cilj obilježavanja Svjetskog dana voda, ekološki veoma značajnog datuma, jeste podizanje svijesti o važnosti čuvanja i zaštite voda.  Budući da od oko 70 posto ukupne količine vode na planeti Zemlji samo 1 posto je pitka voda ,potrebno je da svi preispitamo svoje navike i da poradimo na svakodnevnom cuvanju i zaštiti voda.

Učenici četvrtih razreda gimnazije su napravili izložbu panoa na temu značaja i zaštite voda,te održali prigodnu prezentaciju i predavanje.

“Voda je obnovljivi biološki resurs,ali ne i neiscrpan. Stoga je važno da se prema njoj počnemo odgovorno ponašati. Porast zagađenosti vode u posljednje vrijeme postao je globalni društveni problem.

Budući da je u posljednje vrijeme izražen i problem pitke vode u mnogim krajevima svijeta, svi bi trebalo da vodimo računa o čuvanju, kontroli potrošnje vode, te ako je moguće povećanju zaliha pitke vode….” -poručili su gimnazijalci.