Danas su učenici Ekološko-kreativne sekcije i izborne nastave biologija GMDK , Eko-lideri MSŠ i uposlenici “Komusa” izvršili akciju čišćenja šume i šumskog puta iznad gračaničkog naselja Stubo. Naš cilj je bio osposobiti put za pješačenje i tako omogućiti građanima da pobjegnu od gradskog smoga i šetnjom kroz divnu šumu udahnu čisti vazduh.

Hodanje je po sebi vrlo korisna aktivnost koja jača srce, mišiće, ubrzava cirkulaciju krvi. Takve šetnje će dovesti do pozitivnih promjena u vašem tijelu. Povećava učestalost disanja, koja briše pluća i ispunjava svaku stanicu tijela kisikom. Ubrzava se brzina otkucaja srca, što dovodi do pročišćavanja tijela toksina i toksina. Svježi zrak je neophodan za osobu koja proizvodi hemoglobin u krvi. Hemoglobin je protein koji proizvodi krvne stanice.

Izvijestila: Merima Šestan