Akcija “Daruj krv – spasi život”

U četvrtak, 05.04.2018. u periodu od 09,00 do 12,00 sati organizovana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi među
gimnazijalcima.
Prijavilo se 28 učenika, od čega je 19 darivalo krv, a 9 učenika su odbijena zbog manjih zdravstvenih problema.

Od 19 dobrovoljnih darivaoca krvi 7 je djevojaka i 12 muških. Najviše darivaoca je iz odjeljenja IVa i IIIb po 5 učenika, zatim slijede IIIc 4, IVb 3 i IIIa 2. Najmlađi dobrovoljni darivalac je Ševal Nurkić IIIc. Ove godine aktivniji su bili učenici III razreda, gdje je od 19 davaoca njih čak 11.

Od profesora akciji dobrovoljnog darivanja krvi su se odazvali profesor Mehmed Brkić i pedagogica Vedada Đulić, kao i bivša učenica Binasa Helić. 

U ime škole, Univerzitetsko-kliničkog centra Tuzla i svih onih kojima će vaša krv spasiti život HVALA!!!

Održane vježbe pružanja prve pomoći

U ponedjeljak, 2.4.2018., uposlenici Doma zdravlja Gračanica, su posjetili našu školu. Došli  su na poziv profesorice Lejle Đulić i pedagogice Vedade Đulić.

Cilj njihovog posjeta bila je obuka učenika u davanju prve pomoći. Obuci su prisustvovali učenici 3a i 3c razreda. Obuka je trajala dva školska časa a aktivni su bili i pojedini učenici.

Saradnja je bila obostrano korisna kako za predstavnike Doma zdravlja, tako i za učenike koji će sada zasigurno biti spremniji u pružanju prve pomoći.

Nadamo se da ovo nije kraj naše saradnje i da će u budućnosti biti više ovakvih ili sličnih akcija.

Izvijestila: Melina Bećirović

Općinsko takmičenje u atletici za učenike srednjih škola

U subotu,31.3.2018., je na poligonu kod Druge osnovne škole održano općinsko takmičenje u atletici za učenike srednjih škola.

Učenici su se takmičili u šest disciplina:
– dječaci 800 metara;
– djevojke 600 metara;
– 60 metara u obje konkurencije;
– štafeta u obje konkurencije;
– bacanje kugle;
– skok u dalj.

800 m – dječaci:
1. Damir Mujić;
2. Omer Vajzović;
3. Ahmet Duraković.

600 m – djevojke:
1. Almedina Husić;
2. Hajrija Kahvedžić;
3. Jasmina Šabić.

60 m – dječaci:
1. Dženan Piragić;
2. Almir Mujakić;
3. Alija Mehmedović.

60 m – djevojke:
1. Adisa Bajić;
2. Dženana Sprečić;
3. Šejla Subašić.

Štafeta 4×100 metara, dječaci:
1. MSŠ;
2. Gimnazija.

Štafeta 4×100 metara, djevojke:
1. Gimnazija;
2. MSŠ.

Kugla, dječaci:
1. Dino Alić;
2. Edvin Purač;
3. Ibrahim Brkić.

Kugla, djevojke:
1. Refija Hasić;
2. Amela Zahirović;
3. Irma Subašić.

Skok u dalj, dječaci:
1. Ešref Ćurić;
2. Mahir Kujundžić;
3. Selmir Spahić.

Skok u dalj, djevojke:
1. Ajla Džinić;
2. Nadia Mujačić;
3. Lejla Memić.

Ekipno je u muškoj konkurenciji prvo mjesto pripalo Mješovitoj srednjoj školi dok je kod djevojaka pobijedila Gimnazija Dr. Mustafa Kamarić.
Sva takmičenja su bila jako zanimljiva i mora se to priznato dobro organizovana za što zasluge idu profesorima tjelesnog odgoja ali i općinskom Sportskom savezu.
Po završetku su najboljima uručene medalje i pehari a oni koji su ostvarili najbolje rezultate izborili su pravo nastupa na kantonalnom takmičenju.

(preuzeto od Radio Gračanica)