U sklopu obilježavanja BH Engineering Week 2019, učenici naše škole, zajedno sa studentima Univerziteta u Tuzli, posjetili su gračaničke firme “Kovan” i “Plamingo”. Posjetu je organizovala BH Future Foundation, uz pomoć koordinatora u ovoj fondaciji Muhameda Isabegovića.

Učenici prvih razreda gimnazije informacionih tehnologija kao i trećih razreda izborne nastave MFI su imali priliku da se upoznaju sa procesom proizvodnje u ove dvije kompanije kao i njihovoj perspektivi u budućnosti.
Na osnovu izlaganja inženjera Damira i Miralema koji su nas upoznali sa proizvodnim procesima, učenici su mogli primijetiti da naš grad raspolaže sa vrsnim stručnjacima i vrijednim ljudima čije se ideje i proizvodi nalaze na evropskom tržištu vezano za poznata imena u svijetu energetike i automobilizma. U pratnji učenika naše škole je bio profesor Nedžad Husičić.
Inače konferencija BH Engineering Week 2019 će se održati u četvrtak 14.11 i petak 15.11. 2019. u BKC Tuzla.