Borba protiv korupcije

U petak, 8.12.2017.godine , u našoj školi je održana debata na temu “Borba protiv korupcije i diskriminacije prilikom zapošljavanja”. Predavači su bili gosti iz nevladine organizacije Centra za razvoj civilnog društva u BiH.

Javna debata se održala u sklopu Sedmice ljudskih prava  i Sedmice borbe protiv korupcije, a zadatak iste je bio da pokrene pozitivne promjene kada je u pitanju stvaranje preduslova za jednakost građana u pristupu radnim mjestima u državnoj upravi , javnim ustanovama i javnim preduzećima.

Budući da se 9.decembar tradicionalno obilježava kao Međunarodni dan borne protiv korupcije , učesnici su držeći transparent “RECI NE KORUPCIJI” zajedničkom fotografijom poslali simboličnu poruku da se udruženim snagama trebamo boriti protiv ove pojave u našem društvu.