Bosana organizovala radionicu za srednjoškolce

U subotu, 08. decembra u prostorijama Mješovite srednje škole održana je radionica na temu: “Saradnja između Gimnazije:” Dr Mustafa Kamarić” i Mješovite srednje škole Gračanica.”

Ovu radionicu podržale su Bosana Fondacija iz Los Angelesa i Američka ambasada u BiH. Radionicu su vodile dvije uspješne mlade djevojke Elma i Mediha, od kojih smo naučili mnogo.

Razgovarali smo o svakodnevnim problemima u komunikaciji, kako do njih dolazi ili kako da ih se riješimo. Bitna tema je bio rad u nevladinom sektoru i kako nam on može doprinijeti i pomoći da riješimo neke probleme na školskom i lokalnom nivou.

Ovim putem učenici MSŠ i Gimnazije su se bolje upoznali, iako svakodnevno dijele prostor Srednjoškolskog centra. Za sve polaznike radionice bit će organizovana jednodnevna ekskurzija u neki grad BiH tokom februara naredne godine.

Izvijestila: Merima Šestan