Danas, 20.5.2019. JU Gimnazija “dr. Mustafa Kamarić” Gračanica otvorila svoja vrata za učenike završnih razreda osnovnih škola. Cilj ovog događaja je upoznavanje učenika osnovnih škola ne samo sa prostorijama, profesorima i učenicima, nego i sa mogućnostima koje ova škola nudi tokom četiri godine obrazovanja.

Tom prilikom učenici i profesori naše škole su učenicima prezentirali određene aktivnosti po predmetima gdje su imali priliku da vide razne eksperimente iz hemije i fizike, učenje stranih jezika kroz igre, provjere znanja kroz interesantne online kvizove, dramske prikaze iz bosanskog jezika i historije i druge. Prezentatori su bili uglavnom učenici pod nadzorom njihovih mentora.

U školskoj 2019./2020. JU Gimnazija “dr. Mustafa Kamarić” planira upisati ukupno 4 odjeljenja od čega 2 odjeljenja opće gimnazije, 1 odjeljenje jezičke gimnazije i 1 odjeljenje gimnazije informacionih tehnologija.

Propagandni materijal naše škole o planu upisa u prvi razred kao i nastavnom planu i programu gore navedenih smjerova možete preuzeti ovdje.

Dobro nam došli