Dan otvorenih vrata

Danas, 20.5.2019. JU Gimnazija “dr. Mustafa Kamarić” Gračanica otvorila svoja vrata za učenike završnih razreda osnovnih škola. Cilj ovog događaja je upoznavanje učenika osnovnih škola ne samo sa prostorijama, profesorima i učenicima, nego i sa mogućnostima koje ova škola nudi tokom četiri godine obrazovanja.

Tom prilikom učenici i profesori naše škole su učenicima prezentirali određene aktivnosti po predmetima gdje su imali priliku da vide razne eksperimente iz hemije i fizike, učenje stranih jezika kroz igre, provjere znanja kroz interesantne online kvizove, dramske prikaze iz bosanskog jezika i historije i druge. Prezentatori su bili uglavnom učenici pod nadzorom njihovih mentora.

U školskoj 2019./2020. JU Gimnazija “dr. Mustafa Kamarić” planira upisati ukupno 4 odjeljenja od čega 2 odjeljenja opće gimnazije, 1 odjeljenje jezičke gimnazije i 1 odjeljenje gimnazije informacionih tehnologija.

Propagandni materijal naše škole o planu upisa u prvi razred kao i nastavnom planu i programu gore navedenih smjerova možete preuzeti ovdje.

Dobro nam došli