“De da vidimo kako smo ispali”

To je naziv simbolične akcije fotografisanja u kojoj su učestvovale učenice naše škole Adnana Mulalić i Laila Zildžić, ispred Vijeća učenika Gimnazije “Dr. Mustafa Kamarić”.

U pitanju je humanitarna akcija prikupljanja pomoći za operaciju i liječenje sugrađanina Armina Ćurića. Neformalna humanitarna grupa „Gračanlije za Gračanlije“ pokrenula je niz aktivnosti u cilju prikupljanja sredstava. U sklopu humanitarne radne akcije “Šporet drva ne vraća ” ( život dane ne vraća ) i održanih akcija kao što su turnir u malom fudbalu, šišanje, čišćenje odžaka, došlo je vrijeme i na još jednu malu ali značajnu akciju pod imenom “De da vidimo kako smo ispali”.

U centru grada je 13.09. u vremenskom periodu 9-13h postavljena kutija u koju su prolaznici mogli donirati koliko su željeli i mogli i naravno simbolično uz okvir, za zainteresovane je upriličeno i fotografisanje.

Ovo je samo jedna od aktivnosti u kojoj se pokazuje ljudskost u bezuslovnom činjenju dobrih dijela. Bravo Gračanica!
#gračanlijezagračanlije

Izvijestila: Laila Zildžić