Gimnazija “Dr. Mustafa Kamarić” Gračanica organizuje Drugu zimsku školu programiranja za učenike osnovnih škola sa područja grada Gračanica i općine Doboj Istok.
 
Zimska škola programiranja će se održati u periodu od 16.1.-18.1.2023 u vremenu od 09:00 – 12:00 sati u kabinetima informatike naše škole. Učesnici će imati priliku da se upoznaju sa osnovama programskog jezika C++ na jedan interesantan način.
 
Tokom edukacije u programiranju posjetioci će imati pomoć učenika naše škole koji su se takmičili na državnim takmičenjima i međunarodnim olimpijadama iz programiranja.
Prednost prilikom prijema imaju učenici osmih i devetih razreda osnovnih škola sa područja grada Gračanice i općine Doboj Istok. No u obzir dolaze i mlađi učenici koji imaju sklonosti ka programiranju.
Broj mjesta je ograničen na 25 učesnika. Prijave možete izvršiti putem linka https://docs.google.com/…/1FAIpQLSevwacktKT…/viewform…  najkasnije do petka 13.1.2023.godine
Dobro nam došli!