“Evropska sedmica mobilnosti” i u našoj školi

U našem gradu se ovih dana održava „Evropska sedmica mobilnosti“, projekat u koji je uključena i naša općina pored 2000 drugih gradova širom svijeta. U okviru tog projekta učestvovali su i učenici osnovnih i srednjih škola.

U  ponedjeljak 18.9.2017. održana je ulična trka za učenike osnovnih i srednjih škola. Učenici naše škole postigli su odlične rezultate. Tako je Šako Almir, učenik III razreda opće gimnazije osvojio 1.mjesto u kategoriji muškarci-srednja škola, dok je Šabić Jasmina takođe učenica III razreda opće gimnazije osvojila 1. mjesto u kategoriji djevojke-srednja škola

Rang lista djevojke-srednja škola:

  1. Šabić Jasmina
  2. Husić Almedina
  3. Halilović Džana

Rang lista dječaci-srednja škola:

  1. Šako Almir
  2. Vajzović Omer
  3. Piragić Dženan

U srijedu 20.9.2017. u multimedijalnoj sali MSŠ Gračanica, održano je predavanje u okviru istog projekta a pod nazivom „Eko vožnja – udobna vožnja“. Predavač je bila Šejla Kamarić, direktor auto škole „Temza“. Učenici MSŠ i Gimnazije imali su priliku čuti interesantne informacije o tome kako smanjiti zagađenje zraka vozeći se automobom i još niz drugih interesantnih informacija.