U petak, 8.12.2017.godine, učenici izborne nastave iz hemije sa profesorom Mehmedom Brkić, održali su dva časa praktične nastave u lokalnoj firmi koja se bavi galvanizacijom plastične galanterije, Plamingo.

Uposlenici Plaminga su ih informisali o radu njihove firme, te im demonstrirali  detaljnu izradu svojih proizvoda. Pored toga vrijeme su proveli u laboratoriju gdje su mogli vidjeti proces galvanizacije . Inženjeri hemije su zajedno sa našim profesorom objasnili šta se nalazi u njihovoj laboratoriji te su izveli još nekoliko reakcija poput posrebravanja i bakrenja metala .

Tokom cijele posjte bili su adekvatno obučeni zbog svoje sigurnosti. Učenici su se obogatili novim znanjem i složni su da bi ovakvih akcija trebalo više jer su one idealna prilika za upoznavanje praktičnog dijela onog što učimo u školi.