HOUR OF CODE 2019

U petak 13.12.2019 obilježili smo Sat kodiranja kroz ekipno takmičenje učenika u prepoznavanju rješenja jednostavnih programskih struktura.
Sat kodiranja je globalni događaj koji se sprovodi u obrazovnim ustanovama svih nivoa sa ciljem približavanja programiranja svim uzrastima i njegovoj demistifikaciji.

Na takmičenju je učestvovalo 12 ekipa. Tročlane ekipe su činili učenici prvih drugih i trećih razreda. Nakon KAHOOT kviza dobili smo 3 najbolje ekipe : ANA, Rossi i Matrix koji su se plasirali u finale.
U finalnom takmičenju ove ekipe su imali priliku da pokažu kako kompjuterski razmisljati.

Najbolji rezultat u finalu su postigli.
1.mjesto
MATRIX (Adnan,Bakir i Hasib)
2. mjesto
ROSSI (Bakir, Tarik i Sulejman)
3.mjesto
ANA (Amila, Nejra, Almina)

Zahvaljujemo se svim učesnicima takmičenja i velike čestitke našim finalistima. Naravno posebne čestitke pobjedničkoj ekipi MATRIX koja je prošle godine bila druga na državnom takmičenju IT Challenge i ovaj put je dokazala zašto.