Općinsko vijeće je glavno tijelo u općini – jedinici u teritorijalnoj podjeli određene države. Općinsko vijeće je predstavničko tijelo čije predstavnike biraju građani općine i obavlja poslove koje su mu zakonom ili drugim propisom stavljeni u djelokrug. Općinsko vijeće je kolektivno tijelo.

Dana 29.11.2017 godine učenici drugih razreda naše škole bili su gosti 13. Sjednici Općinskog vijeća Gračanice. Naime, učenici su u drugom razredu počeli izučavati demokratiju i ljudska prava pod mentorstvom profesorica Šišić Farzijale i Jukan Azijade, te su na njihovu inicijativu bili gosti na ovoj sjednici. Učenici su proširili svoje znanje iz demokratije te istu vidjeli i u praksi. Ovu sjednicu

svojim govorom otvorila je učenica drugog razreda Hasić Refija, koja se zahvalila u ime svih učenika, u ime profesorica, u ime direktorice Minke Kurtović te u svoje lično ime. 

Izvijestila: Hasić Refija, IIb