Kantonalno takmičenje iz fizike , Tuzla 2018

U subotu, 24.3.2018 , Behram begova medresa u Tuzli je bila domaćin Kantonalnog takmičenja iz fizike za učenike srednjih škola. Ekipu naše škole su činili: Omerović Hasib, Maleškić Adnan i Gazibegović Dženana iz oblasti “Mehanika i termodinamika”, “Lejla Vražalica iz oblasti “Elektricitet, magnetizam i talasi” te Fata Musić iz oblasti “Optika i atomska fizika”

Dženana Gazibegović, je osvojila 1.mjesto iz oblasti “Mehanika i termodinamika” i obezbijedila plasman na federalno takmičenje iz fizike koje će se održati 21.aprila u Međunarodnoj školi u Tuzli.

I ostali učenici naše škole su postigli zapažene rezultate. Čestitamo našim učenicima na uspjehu kao i njihovom mentoru, Ervinu Barakoviću, profesoru fizike. Dženani želimo puno sreće i uspjeha na federalnom takmičenju.

U ostalim oblastima su postignuti slijedeći rezultati:

1.mjesto iz oblasti “Elektricitet, oscilacije i magnetizam” je postigao, Tarik Britvarević iz Behram begove medrese u Tuzli,

a 1.mjesto iz oblasti “Optika i atomska fizika” je takođe osvojio učenik iz Behram begove medrese , Ramo Tursunović.