U oviru obilježavanja evropske sedmice programiranja, danas u subotu 9.10.2021. su održena radionice iz programiranja mikrokontrolera Arduino pod simboličnim nazivom “Let’s PLay Arduino”. Cjelokupan događaj je organizovan u saradnji Udruženje profesora i nastavnika informatike u Tuzlanskom kantonu, BH Futures Foundation i naše škole.

Događaj je otvorila i prisutne pozdravila direktorica naše škole, Alma Mujkić. 

Voditelji radionica Berina Omerašević i Haris Hadžić, volonteri BH Futures Foundation su našim učenicima uspjeli praktično dočarati značaj i primjenu mikrokontrolera u raznim segmentima ljudske djelatnosti.

U ovim radionicama učenici su imali priliku da isprogramiraju mikrokontroler a potom isprogramirano kolo umetnu u odgovarajuću šemu i testiraju.

Ovaj događaj je i medijski propraćen od strane Radio Gračanice gdje su izjave pored direktorice dali i profesor Jasmin Ahmetović te voditelj radionice Haris Hadžić

Zahvaljujemo se svim učesnicima radionice i nadam se da su učenici sa ovih radionica ponijeli lijepa iskustva.