MEĐUNARODNI DAN MATERNJEG JEZIKA

Danas su, u prostorijama naše škole, učenici literarne i recitatorske sekcije obilježili Međunarodni dan maternjeg jezika.

UNESCO je 1999. godine na 30. zasjedanju Glavne skupštine, na prijedlog Bangladeša, proglasio 21. februar Međunarodnim danom maternjeg jezika.

Pored davanja značaja bosanskohercegovačkim piscima i njihovim djelima te bosanskome jeziku, učenici recitatorske sekcije su na interesantan način uz par stihova i rečenica iz svjetski poznatih djela dali značaj jezicima kao što su engleski, turski, italijanski, njemački te latinski jezik. Sa radovima učenika literarne sekcije, te raznim muzičkim numerama kompletirali smo obilježavanje ovog značajnog datuma i dali do znanja koliko je maternji jezik važan u našim životima.

Izvijestila: Laila Zildžić