Učenici historijske, literarne i recitatorske sekcije su danas sa prigodnim programom obilježili Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Dan državnosti Bosne i Hercegovine je praznik u Bosni i Hercegovini, koji se obilježava svakog 25. novembra. Na taj dan 1943. godine, na prvom zasjedanju ZAVNOBIHa u Mrkonjić Gradu usvojena je Rezolucija ZAVNOBiH-a, u kojoj je izražena odlučnost naroda BiH da njihova zemlja, bude zbratimljena zajednica u kojoj će biti osigurana puna ravnopravnost svih, te ravnopravnost Republike BiH unutar jugoslavenske federacije, sa historijskim granicama koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne.

Mentori i organizatori ovog programa su profesorica historije Azijada Jukan i profesorica bosanskog jezika i književnosti Džana Salihefendić. Monodramom, recitalima, pjesmama i literarnim radovima, smo se na patriotski način prisjetili bitnog datuma jedine nam domovine.

Bosanci i Hercegovci,
želimo Vam sretan Dan državnosti BiH.

Izvijestila: Laila Zildžić