Dana 04. novembara 2021.godine u našoj školi obilježen je Svjetski dan klimatskih promjena.
Cilj obilježavanja ovog ekološki značajnog datuma je podizanje svijesti o važnosti i značaju zaštite životne sredine,kako bi se održali normalni klimatski uvjeti važni za normalan rast i razvoj svih živih organizama.
Također je bilo značajno informisati učenike koji to procesi u prirodi najčešće dovode do poremećaja klimatskih uvjeta ,te koje sve negativne posljedice mogu imati promjene klimatskih uvjeta od poplava ,topljenja glečera i ledenih ploča kao i globalnog zagrijavanja.
U okviru prigodne prezentacije sem pomenutog, učenici su upoznati i sa važnim ekološkim savjetima kako smanjiti efekat staklenika,kako racionalno raspolagati energijom ,te smanjiti (ublažiti) UV zračenje smanjenom upotrebom preparata koji sadrže freone.
Također je dogovorena i debata na kojoj učenici treba da daju odgovor u kolikoj mjeri je čovjek odgovoran za nastanak ekstremnih klimatskih promjena.