Obilježili smo Međunarodni dan volonterizma

Volontiranje je oblik društveno-korisnog rada i jedan od najboljih načina za sticanje znanja i vještina na interesantan i zabavan način. To je savršena prilika za druženje, upoznavanje novih osoba, ali i učenje.

Naši učenici su 5. decembar, Međunarodni dan volontera, obilježili na svoj način. Ispred ASuBiH-a, izlobirali su svoja radna mjesta i volontirali taj dan. Neki od njih su ovaj dan volontirali u različitim vrtićima našeg grada, fotografskim radnjama, knjižarama, te tržnim centrima.


Nakon volontiranja prisustvovali su okruglom stolu, na temu “Volonterizam i aktivizam”, održanom od strane udruženja mladih “Nautilus”, čiji su članovi također naši učenici. 

 
“Volonteri nisu plaćeni, ne zato što su bezvrijedni, već zato što su neprocjenjivi.”
Sherry Anderson
 
Izvijestila: Amina Hasić