Održan sastanak Vijeća učenika

U ponedjeljak, 10.12. održana je sjednica Vijeća učenika naše škole, a tačke dnevnog reda bile su:
1. Zagađeni vazduh u našoj sredini i šta možemo učiniti povodom toga? ( #mreSVUBiH)
2. Jedan slatkiš, jedno dijete!
3. Dan dječije radosti 31.12.

Predsjednica Vijeća učenika Lejla Vražalica je uz instrukcije Mreže savjeta/vijeća učenika u BiH održala kratko predavanje o zagađenosti vazduha što predstavlja naročito velik problem na Tuzlanskom kantonu i obližnjem gradu Lukavcu. BiH je u svijetu 5. na spisku zemalja sa najzagađenijim vazduhom i godišnje zbog toga umre 92 ljudi.

I ove godine naši učenici će biti solidarni i spremiti paketiće sa slatkišima koje će pokloniti djeci mlađeg uzrasta. U ovoj akciji Vijeće učenika Gimnazije će surađivati sa Vijećem učenika MSŠ, a podjela slatkiša uz prigodan program bit će izvršena u centru grada 29.12.

Planovi za Dan dječije radosti ostali su tajni, sačekajmo i vidimo šta će se desiti.

Izvijestila: Merima Šestan