Školsko takmičenje iz matematike

Školsko takmičenje iz matematike održano je 4.3.2021. godine u prostorijama škole uz poštovanje svih propisanih epidemioloških mjera.
Na takmičenju je učestvovalo 17 učenika:
Beganović Adi i Maleskić Adnan 4b, Arnaut Belmin i Avdić Adin 4c, Osmanhodžić Anesa 3a, Ibrišević Almin i Smajić Nejra 3b, Buzadžić Eldar 3c, Topčagić Irma 2a, Sarajlić Emina 2b, Muslimović Samir 2c, Husejnović Azra i Mustafić Mustafa 1a, Hadžić Irma 1b, Ibrahimović Edina, Hasić Samira i Mujić Benjamin 1c.
Zadatke za takmičenje je obezbijedilo Udruženje matematičara TK i bili su isti za sve škole na kantonu. Izrada zadataka je trajala 120 minuta.
Tri prvoplasirana učenika po odjeljenjima su:
IV razredi
1. Arnaut Belmin
2. Maleškić Adnan
3. Beganović Adi
III razredi
1. Buzadžić Eldar
2. Smajić Nejra
3. Osmanhodžić Anesa
II razredi
1. Sarajlić Emina
2. Topčagić Irma
3. Muslimović Samir
I razredi
1. Mujić Benjamin
2. Ibrahimović Edina
3. Mustafić Mustafa
Nažalost, zbog epidemiološke situacije ograničen je broj učesnika na kantonalnom takmičenju te tri trećeplasirana neće biti učesnici istog. Očekuje se poziv za prvoplasirane i nadamo se i drugoplasirane.