Prezentacija povodom Evropskog dana darivanja i presađivanja organa

U srijedu, 24.oktobra 2018. u multimedijalnoj sali MSŠ Gračanica, održano je predavanje za učenike Gimnazije na temu “Doniranje organa”. Cilj je bio upoznati učenike o važnosti doniranja organa danas a koje bi za neke značilo život.

Predavač je bio dr. Semir Malić, šef dijaliznog centra u Općoj bolnici “Dr. Mustafa Beganović” Gračanica. Kao gost je također bio i dugogodišnji pacijent na dijalizi, Hasib Ibrahimović koji je imao neuspješnu transplantaciju bubrega . 

Prisutnim se obratila i direktorica škole Minka Kurtović koja je također govorila o važnosti doniranja organa danas a koje je nažalost u BiH još uvijek na niskom nivou.

Nadamo se da će ovo predavanje uticati na razvoj pozitivne svijesti kod učenika kada su u pitanju donacije i transplatacije  organa.