U četvrtak,  01.11.2018.godine, Centar za mentalno zdravlje Doma zdravlja Gračanica provodi promotivni rad u zajednici,radi mentalnog blagostanja i prevencije mentalnih oboljenja u adolescentnoj i dječijoj dobi.Rad se zasniva na jednodnevnoj radionici i psihoedukaciji pedagoga Opštine Gračanica o najčešćim psihičkim poremećajima u adolescentnoj i dječijoj dobi.

Fokus edukacije je bio dati osnovne podatke o značaju rane detekcije djece koja imaju psihičke smetnje,i blagovremenog tretiranja istih,kroz samostalni suport, kao i pružanje profesionalne pomoći od strane CMZ-a DZ Gračanica.

Saradnja se odvija putem direktnog kontakta između pedagoga škola i psihologa CMZ-a.

Terenski rad CMZ-a se zasnivao na gostovanju psihologa Sonje Perović, uposlenice Doma zdravlja Gračanica, u prostorijama JU Gimnazija “Dr Mustafa Kamarić” u Gračanici.

Prisutni su bili članovi aktiva pedagoga općine Gračanica i Doboj Istok kao i predstavnici Društva pedagoga i psihologa TK.

Izvijestio: Osman Halilović