Radionica na temu “Čisto školsko dvorište”

Članovi udruženje mladih Nautilus iz naše škole su u petak 30.11.2018. održali radionicu za učenike 1. razreda. Ovom radionicom željeli su potaknuti mlade na razvijanje vlastitog mišljenja, kritičkog stava i sposobnosti učešća u raspravi. Ovoga puta debata je bila na temu “Čisto školsko dvorište” što je dobro poznata i svakodnevna tema za svakog srednjoškolaca. Učenici su se zabavili, čuli različita mišljenja i što je najvažinije, naučili nešto.

Udruženje „NAUTILUS“ je nevladina organizacija koja je zvanično registrovana u novembru 2014. godine, no ideja o organizovanju i zajedničkom djelovanju mladih ljudi bez roditeljskog staranja čije je odrastanje bilo u državnim institucijama ili u humanitarnim organizacijama seže još od 2013. godine.

Cilj udruživanja ovih mladih ljudi je unapređenje brige djece i mladih bez roditeljskog staranja, ali i unapređenje uslova života svih mladih ljudi u Bosni i Hercegovini. Želimo istaći da smo prva omladinska organizacija u regionu nastala na ovakav način.

Ukoliko želiš više informacija o članstvu možete nas kontaktirati na e-mail adresu: info@nautilus.ba

Izvijestila: Merima Šestan