Nastavili smo suradnju Vijeća učenika GDMK i MSŠ te kao i prethodnih godina i ove godine zajednički organizovali aktivnost povodom obilježavanja Međunarodnog dana srednjoškolaca. Učenici su surađivali i udruženim snagama na najbolji mogući način pokazali zašto je Dan srednjoškolaca bitan.

Manifestacija je započela obraćanjem predsjednice Vijeća učenika GDMK Merime Šestan svim prisutnima i kratak govor o historijatu ovog značajnog datuma uz prigodan performans. Devet srednjoškolaca su statirali sa trakama preko usta simbolizirajući devet ubijenih srednjoškolaca u Praškim protestima kojima je oduzeto pravo na slobodu govora i vlastiti stav.
Nakon ovoga nastavili smo sa pozitivnim pričama i uz pjesmu proslavili naš dan. Centrom grada širila se pozitivna energija i mladalački duh.

Hvala svim učenicima i posjetiteljima koji su svojim prisustvom uljepšali ovu manifestaciju.
#dansrednjoškolaca
#mrevuktk
#mismoresursaneproblem