Danas se u prostorijama naše škole održala kratka priredba povodom obilježavanja Dana državnosti BiH. Budući da trenutna epidemiološka situacija nije najpovoljnija, broj prisutnih je nažalost morao biti ograničen. U sklopu obilježavanja Dana državnosti također je raspisan i konkurs “Šta  ti mogu dati domovino” na koji su se naši vrijedni učenici u velikom broju odazvali i dali svoj doprinos idejama pokazujući svoje talente.
Izbor za najbolji literarni i likovni rad je zasigurno bio težak, ali su se pojedinci ipak istakli.

U uži izbor za likovni rad ušli su radovi sljedećih učenika:
Begić Adna (Ic)
Ravkić Merima (IIIb)
Mulalić Adnana (IVb)
Harčin Nadira(IVa)
od kojih je kao pobjednički izabran rad Begić Adne.

Što se tiče literarnih radova, istaknuti pojedinci su:
Osmanhodžić Medina (Ia)
Hadžiaganović Amin(IIb)
Bešić Ajdin (IVc)
Hodžić Belma (IVc)
Mujić Neira(IVa)
Osmanhodžić Amina (IVc), a kao pobjednički rad proglašen je rad Hodžić Belme.