Učenici jezičke gimnazije u posjeti institutu Yunus Emre u Sarajevu

U petak, 30.11.2018, učenici IVc imali su priliku posjetiti Yunus Emre, institut za turski jezik u Sarajevu. Predstavnici instituta, Mustafa i Adnan dočekali su učenike te im približili sve mogućnosti koje Yunus Emre i Turska nude za nastavak njihovog školovanja.

Upoznali su učenike sa programom stipendiranja, turskim sistemom školovanja koji bi ih čekao ako se odluče za studiranje u Turskoj.

Naši učenici su svoj dolazak iskoristili kao priliku da sa predstavnicima razgovaraju o svim pitanjima koja su imali. Osim toga, održana je prezentacija na turskom jeziku od strane učenika Abaza, Emine i Elme o gradu Gračanici.

Nakon posjete, učenici su slobodno vrijeme iskoristili za obilazak Sarajeva. Zahvalni smo na ovakvoj prilici te se nadamo ponovnom viđenju.

Izvijestila: Bećirović Melina