Veliki uspjeh na XXIV Federalnom takmičenju iz fizike

U subotu, 06.04. održano je XXIV Federalno takmičenje iz fizike za učenike srednjih škola. Domaćin takmičenja bio je Mašinski fakultet Univerziteta u Zenici. Na takmičenju je učestvovalo 124 učenika, koji su se takmičili u 4 različite oblasti.

Našu školu su predstavljale učenice: Dženana Gazibegović (IVb) , Lejla Vražalica (IIIb) i Laila Zildžić (Ia), pod mentorstvom profesora Ervina Barakovića.
Dženana Gazibegović je osvojila 7. mjesto i tako osigurala prolaz na Državno takmičenje i kvalifikacije za Evropsku olimpijadu. Prvih pet učenika na Državnom takmičenju ide na Svjetsku olimpijadu.

Čestitamo našim učenicama i njihovom mentoru na odličnim razultatima, a Dženani želimo sreću na daljnjim takmičenjima.

Izvijestila : Laila Zildžić