Ponovo smo surađivali sa Mješovitom srednjom školom Gračanica. Ovoga puta održana je zajednička radionica za predstavnike Vijeća učenika Gimnazije i MSŠ na temu:”Religija i vjera” koju su za nas održali treneri iz MREVUK-a.

Bitno je iskazati razliku između ova dva pojma, jer iako ih često upotrebljavamo kao sinonime, imaju potpuno različito značenje. Religija je oblik društvene svijesti, dok je vjera potpuno subjektivna stvar koji čovjek izražava na različite načine.

Kroz interaktivnu komunikaciju i razgovor upoznali smo se sa najrazličitijim oblicima religija u svijetu, a potom smo nešto više obrađivali najrasprostranjenije religije u BiH, a to su islam, katoličanstvo i pravoslavlje.

Ovim putem iz MREVUK-a su nam željeli poručiti da nas religije ne smiju razdvajati, već da trebamo poštovati i uvažavati naše međusobne različitosti.

Izvijestila: Merima Šestan