Završena škola programiranja Coder Dojo Gračanica

U subotu 14.7.2018. polaznici besplatne škole programiranja su uspješno završili 16-časovnu obuku u programskom jeziku Python. Polaznici ovog kursa su tokom proteklih mjesec dana imali priliku ne samo da nauče novi programski jezik nego da se i međusobno upoznaju, razmijene iskustva i u razgovoru sa edukatorima spoznaju novitete u području IT tehnologije.

Nakon posljednjeg sata, uslijedila je ceremonija dodjele diploma. U ime JU Gimnazije “Dr. Mustafa Kamarić” Gračanica, učenicima  se zahvalio na učešću i usvajanju novih znanja iz IT sektora, Nedžad Husičić, prof. informatike a ispred organizatora ovog projekta, Bit Alliance, učesnike je pozdravio Haris Palalija i prigodnim govorom nagovijestio nastavak novih projekata u ovom području. Zahvale pripadaju svakako i edukatorima koji su izdvojili svoje slobodno vrijeme i prenijeli svoje znanje mlađim naraštajima.

Učenicima su na kraju podijeljeni certifikati za učešće na besplatnoj školi programiranja Coder Dojo 2018 Gračanica.