Dan ljudskih prava obilježava se na dan kada je potpisana deklaracija o ljudskim pravima 1948.godine i povodom obilježavanja Dana ljudskih prava , učenici 2a i 2b razreda Gimnazije “Dr. Mustafa Kamarić” su napravili jedan performans uz pjesmu “Human Rights” koju je izvodio učenik Adnan Kapetanović. 

Na dan održavanja Zimskog bazara 22.12.2017. učenici su izveli performans u centru grada a u ovom performansu im je pomogla plesna sekcija naše škole. Građani su ovim performansom bili podsjećeni na ljudska prava i na jednakost svih bez obzira na rasu , vjeru  ili naciju.

Građani su bili oduševljeni ovim performansom i jakim aplauzom su nagradili učenike. Također trebamo napomenuti da su koordinatori ovog performansa bili profesori Azijada Jukan i Farzijala Šišić. 

Izvijestio: Agan Alibegović