Učenici Gimnazije ,,Dr. Mustafa Kamarić” iza sebe imaju uspješnu radionicu na temu ,,Spajamo umjetnosti”. Na taj način, učenici su na osnovu pročitanih knjiga, koja se vezuju za period renesanse, spojili dva predmeta: Likovnu kulturu i Bosanski jezik i književnost. Učenici su na ovaj način dali doprinos razvoju svijesti o važnosti čitanja i važnosti same umjetnosti. U nastavku možete pogledati umjetničko djelo razvijeno u mašti naših učenika. Književna djela koja su bila inspiracija učenicama za ovu radionicu su:

William Shakespeare: ,,Romeo i Julija”
William Shakespeare: ,,Hamlet”
Miguel de Servantes: ,,Don Quijote”
François Rabelais: ,,Gargantua i Pantagruel” 
,,Čitam dok mi oči ne ispadnu i opet ne mogu pročitati ni upola dovoljno… Što više čitaš to više shvataš da treba čitati.”
– John Adams