Saradnja na projektu “One BiH, One Book”

 

U završnoj fazi višemjesečnog zalaganja učenika četvrtog razreda izborne nastave engleskog jezika, pod mentorstvom njihove profesorice Lejle Đulić, učenici su ponovo pokazali da ideje i kreativnost otvaraju nove prilike.

Po završetku planiranih radionica i diskusija vezanih za projekat ‘One Book, One BiH’, pod pokroviteljstvom Ambasade SAD-a, stekli su se uslovi za apliciranje za mini grant koji podrazumijeva saradnju između srednjih škola u vidu diskusije ili radionice.

Uspostavljena je saradnju između naše škole i JU MSŠ Gračanica i nakon apliciranja za mini grant isti je odobren. Realizacija zajedničkog projekta planirat će se u skladu sa preporučenim epidemiološkim mjerama tj.na otvorenom kada se steknu vremenski uslovi za to.

Ponosni smo na činjenicu da uprkos trenutnoj situaciji sa pandemijom naši gimnazijalci pokazuju da da društvo može ozbiljno računati sa njima i da sh spremni da se nose sa velikim izazovima.

Naredna faza je takmičenje u pisanju eseja, pjesme ili ilustracije. Želimo im mnogo uspjeha u tome.