Takmičenje povodom evropske sedmice kodiranja

Učenici naše škole su se odazvali pozivu Udruženja profesora i nastavnika informatike TK da učestvuju u online izazovu u programiranju na nivou kantona a koji se odvijao pod nazivom coDEfault league-online individualno takmičenje u programiranju i coDEfault teams-online timsko takmičenje u poznavanju tehnika programiranja.
Događaj je realizovan tokom cijelog mjeseca oktobra u jednom probnom i tri kvalifikacijska takmičenja. Naši učenici su postigli odlične rezultate:
 
Adnan Maleškić – 1.mjesto u individualnom takmičenju
 
Tim “Matrix” (Adnan, Bakir, Hasib) – 2.mjesto u timskom takmičenju
Tim “Recall” (Eldar. Bakir, Kerim) – 3.mjesto u timskom takmičenju
 
Čestitamo učenicima na velikom uspjehu.
 
Događaj je organizovan u okviru obilježavanja evropske sedmice programiranja CodeWeek uz sagasnost Ministarstva obrazovanja i nauke TK. Nagrade za timsko takmičenje je obezbijedila kompanija Genelec d.o.o. Tuzla